Wyniki biegów w roku 2012

W kategorii przedszkolaków w wieku od 5 do 7 lat dzieci zmierzyły się z dystansem jednego okrążenia wokół placu zabaw (ok. 210 m) . Wśród diewczynek triumfowała Michasia Leszkiewicz, sześciolatka z Przedszkola nr 2 w Głownie. Miejsce II zajeła Nadia Kowalska, siedmiolatka z Przedszkola nr 2 w Głownie, zaś miejsce III - Wiktoria Dąbrowska, siedmiolatka z Przedszkola nr 1 w Głownie. W grupie chłopców miejsce w tej kategorii zajął Krystian Góralski, siedmiolatek z Przedszkola nr 1 w Głownie, miejsce II - Julian Tracz, siedmiolatek z Przedszkola nr 3 w Głownie, zaś miejsce III - Hubert Zaręba, siedmiolatek z MP2 w Głownie. Wszyscy zwycięzcy tej kategorii otrzymali w nagrodę dyplomy oraz statuetki.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych zmierzyli się na dystansie ok. 420 m tj. dwóch okrążeń wokół placu zabaw nad Mrożyczką. Wśrod chłopców I miejsce zdobył 10-letni Tobiasz Broszko, miejsce II - 10-letni Piotr Adamczyk z SP2 w Głownie, zaś miejsce III - 9-letni Hubert Stasiak. W biegu dziewczynek triumfowała 10-letnia Marta Abramowicz z SP1 w Głownie, na miejscu drugim uplasowała się 10-letnia Natalka Bryszewska z SP3 w Głownie, a na miejscu III - 10 - letnia Aleksandra Gorący z SP2 w Głownie.

Uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych rywalizowali na dystansie 820 m. Wśród ziewcząt pierwsza linię mety przekroczyła Wiktoria Krzeszewska, 12 -latka z SP2 w Głownie, za nią przybiegła Martyna Wojtczak, 12 - latka z SP1 w Głownie. Na miejscu trzecim uplasowała się 12-letnia Julia Misztal. Wiktoria Krzeszewska zasługuje na szczególne wyróżnienie nie tylko ze względu na to, że zwyciężyła w swej kategorii, ale także za postawę Fair Play. Pomogła podnieśc się z upadku innej zawodniczce ryzykujac utratę czołowej lokaty. Ostatecznie i tak wygrała. Wśród chłopców I miejsce zajął 13-letni Dominik Zelewski z SP3, II miejsce - Adam Gajewicz, 13-latek z SP3, zaś miejsce III - Mateusz Wójcik, 13-latek z SP3.

Gimnazjaliści biegali na dystansie 2100 m. W grupie dziewcząt zwyciężyła Weronika Lewandowska, przed Marią Dudka i Anna Papierz, zaś w grupie chłopców - Bartosz Kurzawski przed Danielem Fraszczykiem i Michałem Rasińskim.

W kategorii "open" wystartowało 17 biegaczy i biegaczek. Musieli pokonać dystans dwóch okrążeń wokół zalewu Mrożyczka tj. ok. 4200 m. Wśród pań triumfowała Agata Lisiewska z Głowna, przed głownianką Bogusławą Abramowicz i mieszkanką Krośniewic - Julitą Szczepankiewicz. Wśród panów niepokonanym okazał się Arkadiusz Głowacki z Białej, na miejscu II przybiegł Adam Niedźwiecki z Łodzi (najstarszy uczestnik biegu), zaś na miejscu III - Eryk Lebioda z Głowna. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz statuetki.